Wisła – połączenie cech miasta i wsi

Posted on 27 listopada 2016

Południe Polski to jeden z często wybieranych w okresie wakacji regionów kraju. Góry stanowią doskonałą alternatywę dla morza i często przeludnionych plaż. Kontakt z przyrodą i pięknem niepowtarzalnych krajobrazów to niezapomniane przeżycie oraz szansa na udany wypoczynek. Prymu w turystyce nie wiedzie już Zakopane. Coraz częściej wybierane są inne partie gór, a przy tym i inne miasta. Wzrastającą popularnością cieszą się średniej wielkości górskie miejscowości. Wydają się one połączeniem pozytywnych cech miasta i wsi w jednym. Bliskość natury, zapewniająca coraz ważniejszy w dzisiejszych czasach spokój jest dużym atutem tego regionu.

Przykładem takiego miejsca jest Wisła – liczy ona ponad 10 tysięcy mieszkańców. Wiele tutejszych atrakcji jest mocno związanych z naturą. Takim obiektem jest na przykład zapora na Jeziorze Czerniańskim, która stanowi atrakcję jako budowla, jednak z pięknem jeziora i spiętrzonej wody, rozciągających się wokół gęstych lasów tworzy hierarchiczną całość. Konstrukcja powstała w latach 70. XX wieku. Jest wysoka na 30 metrów i długa na prawie 300. Zbiornik jaki dzięki niej powstał ma prawie 5 milionów metrów sześciennych objętości.

Baza noclegowa Wisły składa się z kilku hoteli. We wschodniej części miejscowości znajduje się Vestina. Jej głównymi zaletami, wyróżniającymi ośrodek na tle konkurencji jest bliskie położenie od skoczni narciarskiej (zaledwie 800 metrów) oraz udogodnienia dla rowerzystów i rodzin z dziećmi. W ofercie znajdują się pokoje jedno-, dwuosobowe, jak również apartamenty. Każdy pokój jest standardowo wyposażony w bezprzewodowy Internet, telewizję, telefon, lodówkę, czajnik oraz kawę, herbatę oraz łazienkę z prysznicem. Dla osób niepełnosprawnych przygotowano 3 pokoje, a z myślą o dzieciach resztę pokoi wyposażono w specjalne łóżeczka. Nieopodal znajduje się hotel Podium. Oferuje on kwatery standard i studio. Hotelowa restauracja jest w stanie pomieścić do 100 osób na raz. Hotel jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Przygotowano tu specjalny run track – czyli bieg z przeszkodami, wspiera się tu turystykę rowerową oraz bieganie. Znajdujące się w hotelu Spa pozwala na przebadanie się pod względem zdrowotnym i skorzystania z bogatej oferty zabiegów leczniczych.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>