Wakacje w Łukęcinie i okolicy

Posted on 5 października 2016

Każdy, kto chce odpocząć od zgiełku ruchliwego miasta powinien rozważyć wyjazd nad morze. Lipiec i sierpień to miesiące, w których zwykle pogoda sprzyja wczasowiczom, warto zatem z niej skorzystać i poddać się kąpielom morskim i opalaniu na piaszczystych plażach.

Miejscowością godną polecenia osobom, które chcą spędzić urlop w spokojnym miejscu jest nadmorski Łukęcin. Malownicze krajobrazy, uroki aktywnego wypoczynku oraz bliskość miejscowości tętniących życiem sprawią, że pobyt w Łukęcinie [kliknij>>wikipedia] będzie atrakcyjny dla każdego turysty.

Atrakcje Łukęcina

Największą atrakcją tej niedużej miejscowości jest plaża. Piaszczysta i szeroka sprawia, że wypoczynek na niej to duża przyjemność. Oczywiście w Łukęcinie wydzielone zostało kąpielisko, z którego co roku chętnie korzystają spędzający tam urlop turyści. Co istotne, na plaży nigdy nie ma tłumów co umożliwia swobodną zabawę najmłodszym wczasowiczom czy grę w piłkę plażową tym nieco starszym bez obawy, że będzie to przeszkadzać innym wypoczywającym osobom. Klimat w Łukęcinie jest bardzo sprzyjający nie tylko ze względu na bliskość morza, lecz także w związku z tym, iż miejscowość jest otoczona lasami. To idealne miejsce na przyjemne spacery, a w końcówce lata także na grzybobranie.

Na rowerze do Pobierowa

Osoby, które podczas pobytu nad morzem chcą skorzystać z różnych rozrywek okolicznych miejscowości, powinny wybrać się na wycieczkę do Pobierowa. Miejscowość jest oddalona o zaledwie 5 km od Łukęcina, można zatem się do niej dostać samochodem w zaledwie kilka minut, choć lepszym pomysłem wydaje się skorzystanie z prowadzącego tam szlaku rowerowego. W Pobierowie nie można narzekać na brak atrakcji. Na samej plaży przygotowane są zjeżdżalnie, na których chętnie bawią się turyści w każdym wieku. Przez miasteczko biegnie ulica Grunwaldzka, która jest popularnym deptakiem, wokół którego zgromadzone są liczne kawiarenki czy smażalnie ryb, a także stragany, na których można kupić różnorodne pamiątki znad morza.

Noclegi – Łukęcin

Osoby mające ochotę na spędzenie urlopu w tej spokojnej miejscowości mają możliwość znalezienia noclegów na swoją kieszeń [kliknij -> Meteor]. Mimo że Łukęcin nie jest duży, jego baza noclegowa pozwala na zakwaterowanie w wielu miejscach: apartamentach, pensjonatach, ale również w prywatnych kwaterach. Ceny zaczynają się już od 20 złotych za dobę.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>