Rymanów Zdrój – szlakiem Beskidu Niskiego

Posted on 25 stycznia 2017

Perła Beskidu Niskiego to zdecydowanie Rymanów Zdrój. Ta miejscowość łączy w sobie wiele właściwości wypoczynkowych i uzdrowiskowych. Uzdrowisko funkcjonuje tutaj od końcówki XIX wieku, przyciąga wielu kuracjuszy, którzy leczą się tutaj z przypadłości związanych z układem krążenia lub układem oddechowym. Wielu cieszy się wyraźną poprawą zdrowia, a wszystko dzięki leczniczym wodom, których źródło zostało odkryte w dolinie rzeki Tabor przez samego hrabię Stanisława Potockiego, na krótko przed założeniem przez niego uzdrowiska w tej miejscowości. Ściśle związanym z tą rodziną zabytkiem w Rymanowie jest Dwór Rodziny Potockich – warto jest odwiedzić to miejsce, zachowane w bardzo dobrym stanie.

Ze względu na to, że uzdrowisko prowadzi swoją działalność już od dłuższego czasu, baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta []. Liczyć możemy tutaj na różne wspaniałe pod względem ceny i komfortu oferty. Warto je rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ popularność tego regionu turystycznego rośnie z roku na rok. Noclegi Rymanów Zdrój polecamy każdemu, kto ma zamiar pojawić się w tym regionie w różnych celach: zdrowotnych, biznesowych czy czysto turystycznych. Warto też wiedzieć, że jest tu bardzo dużo atrakcji związanych z naturalnym bogactwem tych stron. Przepiękna przyroda i teren uznawany na najbardziej ekologiczny w całej Polsce przyciągają nie tylko kuracjuszy, ale również turystów, którzy nad wszystko cenią sobie bliski kontakt z przyrodą i uwielbiają wędrówki w nieznane. Beskid Niski nie należy do wysokich gór, trasy są stosunkowo łatwe do pokonania, a widoki zupełnie inne od tych, które są prezentowane w innych górach.

Zwiedzanie atrakcji turystycznych w Rymanowie Zdroju powinniśmy zacząć od Pijalni Wód Mineralnych, która znajduje się na terenie parku zdrojowego. Tam możemy uraczyć się i skosztować jednej z trzech wód mineralnych o nazwach „Klaudia”, „Tytus” i „Celestynka”. Wyraźnie różnią się od siebie zawartością związków mineralnych, co można również poczuć w różnicy w smakach. Na terenie tego parku znajdują się fontanny, które noszą nazwy tych wód. Ponadto, warto też wybrać się nad rzekę Tabor. Można nawet w niej się kąpać, chociaż w wielu miejscach dno jest kamieniste, aczkolwiek woda jest dość płytka. Takie kąpiele są frajdą zwłaszcza dla dzieci. Noclegi Rymanów Zdrój to sensowna inwestycja w lepsze samopoczucie oraz poprawioną kondycję zdrowotną.

 

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>