Kołobrzeg dla spacerowiczów i kuracjuszy

Posted on 25 grudnia 2016

Będąc w Kołobrzegu, warto z pewnością zobaczyć przepiękne kołobrzeskie molo. Jest ono wielką atrakcją tego miasta. Warto wiedzieć, iż pierwsze molo powstało w 1881 roku i było zlokalizowane przy Pałacu Nadbrzeżnym. Miało ono sto metrów długości. I właśnie to molo zostało zniszczone podczas drugiej wojny światowej.

Molo, które możemy dziś podziwiać i po którym spacerujemy zostało oddane do użytku 19 czerwca 1971. Nowe molo jest najdłuższą żelbetonową konstrukcją w Polsce. Jego szerokość wynosi 9 metrów natomiast jego długość sięga 220 metrów. Na molo stoją ławeczki, na których spokojnie można usiąść i miło spędzić czas. Z owego obiektu można podziwiać piękną latarnię morską. Znajduje się tam również przystań dla statków wycieczkowych.

Warto wiedzieć, iż w herbie miasta Kołobrzeg znajduje się panew do odparowywania soli i haki panwiowe. Główną atrakcją uzdrowiska są ogólnodostępne źródła solankowe. Znajdują się one na Wyspie Solnej w pobliżu ulicy Solnej i mostu na rzece Parsęcie. Można tam posmakować palącej przełyk solanki. W tym uzdrowisku leczy się choroby układu oddechowego, krążenia, narządów układu ruchu (reumatyczne, zwyrodnieniowe, pourazowe) oraz choroby układu hormonalnego i przemiany materii (głównie cukrzycy i tarczycy).

Zostając na dłużej w tej miejscowości, warto skorzystać z oferty noclegowej wielu obiektów pozwalających na wakacyjne wytchnienie i nocleg w Kołobrzegu. Jeśli szukamy zakwaterowania w apartamencie to warto odwiedzić usytuowane w miejscowości Kołobrzeg przy ulicy Morskiej 5A Apartamenty Neantic. Obiekt ten oferuje swoim gościom czternaście miejsc noclegowych. Posiada on w swojej ofercie dwa apartamenty czteroosobowe oraz jeden apartament sześcioosobowy. Cena za pobyt w apartamencie czteroosobowym plasuje się od 150 złotych do 500 złotych natomiast za pobyt w apartamencie sześcioosobowym zapłacimy od 250 złotych do 670 złotych. Każdy z oferowanych apartamentów posiada aneks kuchenny, pokój dzienny, sypialnię, łazienkę oraz leżaki i parawany. Jeden z oferowanych apartamentów posiada własny taras z widokiem na panoramę Kołobrzegu, a także na piękne morze. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą w pobliżu basen kryty, korty tenisowe, siłownia a także rowery turystyczne. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne to z pewnością warto zobaczyć latarnię morską, promenadę oraz molo spacerowe.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>