Kaszubska oaza spokoju – Chmielno

Posted on 26 marca 2017

Jednym z piękniejszych obszarów w Polsce są Kaszuby, które zachwycają nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także niezwykle bogatą, różnorodną i barwną kulturą, która urzeka i zadziwia każdego zwiedzającego.

Kaszubski Park Narodowy [info: strona] to prawdziwa oaza spokoju, położona wśród szumiących, zawsze pachnących i świeżych drzew, między którymi wiją się wstęgi czystych jezior, stawów i rzek, które są siedliskiem cennej fauny i flory, ale także rozrywką dla przyjeżdżających turystów. Jedną z popularniejszych miejscowości wypoczynkowych na Kaszubach jest Chmielno. Ta całkiem spora wioska, licząca ponad półtora tysiąca stałych mieszkańców skradła serca tysięcy odwiedzających, którzy pragną zakosztować ciszy, spokoju i relaksu na łonie natury.

Kaszuby to doskonałe miejsce, aby odpocząć od uporczywego szumu cywilizacyjnego. Po każdym dniu pracy, gdy wracamy z zakorkowanych ulic, zatłoczonych autobusów, pociągów czy chodników odczuwamy ogromne zmęczenie, nie tylko pracą, ale całym otoczeniem współczesnego świata. Chmielno jest doskonałą ucieczką od niego, zabierze nas w zupełni inny świat, pełen zieleni, ciszy, spokoju, śpiewu ptaków i orzeźwiających powiewów czystego powietrza.
Dobrym pomysłem może okazać się odwiedzenie jakiejś miejscowości, która jest położona bezpośrednio nad morzem. Przykładowo taką miejscowością  może być Sztutowo [info: blog]. Można tutaj wsłuchać się w szum morskich fal, ale także zwiedzić dawny niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof.

Chmielno z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Na tak dużą atrakcyjność kurortu wpływa nie tylko malownicze położenie wśród jednego z polskich cudów natury, ale także komfortowo i atrakcyjnie rozbudowana infrastruktura turystyczno-wypoczynkowa, która wciąż się powiększa, nie niszcząc przy tym cennego środowiska przyrodniczego. Miejscowa baza noclegowa [info: meteor] umożliwia gościom komfortowy i niedrogi nocleg w przytulnych pensjonatach oraz zajazdach, ale także królewskie wygody w luksusowych hotelach czy apartamentach, w którym każdy z nas będzie mógł chociaż na chwilę skosztować innego życia z naszych snów.

Czas, aby te wszystkie poetyckie słowa narodziły się w naszej głowie, a później w planach wakacje. Niech ich realizacja przyniesie niezatarte wspomnienia oraz nowe zdjęcia w albumie fotograficznym.

Bez kategorii


  1. Pańcia pisze:

    Chmielno to naprawdę spokojna okolica, idealna na wakacje w spokoju. Można tam znaleźć dobry nocleg i trochę się zrelaksować :)

  2. ewrata pisze:

    Ja mam ciocię w Chmielenie i autorki bardzo wiernie przestawiły piękno tego regionu, Eliza i Basia czekam na kolejne wasze super ciekawe wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>