Karwia – miejsce do wypoczynku w spokojnej okolicy

Posted on 18 października 2016

Nadmorski wypoczynek w spokojnej okolicy to coś, za czym wielu turystów wyjątkowo przepada. Jeśli do nich należymy, warto rozważyć wybranie Karwi jako cel podróży – jest to bowiem spokojna, niewielka i urokliwa miejscowość, położona nad morzem, niedaleko Jastrzębiej góry. Historia Karwi sięga 1274 roku, natomiast już przed II Wojną Światową przyjeżdżali do niej turyści, zwabieni sosnowymi lasami, plażą i świeżym, bogatym w jod powietrzem.

Jedną z największych atrakcji Karwi jest plaża – bardzo szeroka, jedna z najszerszych na polskim wybrzeżu Bałtyku. Pokrywa ją miękki, drobny piasek, a sama plaża utrzymana jest w doskonałym stanie, czysta i zadbana. Z jej walorów chętnie korzystają turyści – wszak dla wielu z nich wakacje nad morzem kojarzą się przede wszystkim z plażowaniem, kąpielami słonecznymi i falami słonej wody. Plażę od lądu oddziela pas wydm porośniętych lasem sosnowym, poprzez który biegnie pieszy szlak turystyczny – coś w sam raz dla amatorów spacerów i podziwiania przyrody. Jeśli zaś o spacerowaniu mowa, to warto wspomnieć o kolejnej atrakcji Karwi – Bielawskich Błotach. Na ich terenie znajdują się dwa rezerwaty florystyczne – "Woskownicy Bielawskiego Błota" i "Moroszka Bielawskiego Błota". Poprzez ich tereny wytyczona została ścieżka dydaktyczno – spacerowa. W sam raz dla tych, którzy pragną aktywnie wypoczywać, oddychać świeżym powietrzem a przy okazji dowiadywać się nowych rzeczy.

Na terenie Karwi i okolic wytyczono także kilkadziesiąt kilometrów tras przystosowanych do uprawiania Nordic Walkingu. Szlaki są bardzo czytelnie oznakowane, różnią się zaś między sobą długością oraz stopniem trudności. Nie sposób nie wspomnieć o położonym w bliskiej okolicy Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Ten założony w 1978 roku, jako jeden z pierwszych w Polsce, park krajobrazowy obejmuje cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeję Helską, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej. Na jego terenie znajdują się wszystkie typy wybrzeży charakterystyczne dla północnego brzegu Bałtyku – klifowe, wydmowe oraz zalewowe. Karwia proponuje noclegi w różnych cenach, zależnie od wymogów przyjezdnych. Turyści bez problemu znajdą więc dla siebie miejsce. Wybierać można spośród pokoi, pensjonatów, domków letniskowych i ośrodków wypoczynkowych. Na terenie miejscowości znajdują się także liczne restauracje oraz bary.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>