Interesujące atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Posted on 1 października 2016

Jeżeli efektywnie pragniesz spędzić swój czas przeznaczony w ciągu roku na wypoczynek, dlaczego miałbyś nie udać się do Jury Krakowsko – Częstochowskiej? Od wielu lat odwiedzana jest licznie nie tylko przez polskich turystów, ale także tych z zagranicy. Jest tu wiele miejsc, które zasługują w szczególny sposób na naszą uwagę – każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalnie piękne.

W związku z rozwojem turystyki w tym regionie baza noclegowa jest ciągle rozbudowywana. Noclegi na Jurze z Meteora pozwolą nam na wybranie dogodnej dla nas lokalizacji, rodzaju, jak i ceny. Jedne miejsca pozwolą nam lepiej i wygodniej zwiedzać całego regionu, a inne mniej, dlatego warto zapoznać się z opiniami i komentarzami turystów, którzy już wcześniej w tych stronach mieli przyjemność wypoczynku. Wśród tak wielu atrakcji, jakie dostępne są na tym terenie, warto jest zwiedzić Dolinę Prądnika. Znajduje się ona na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, który jest najmniejszym w Polsce, ale jednocześnie jednym z najbardziej malowniczych i urzekających. W dolinie tej możemy liczyć na zwiedzenie bardzo ciekawych pomników przyrody, jakimi są tak zwane ostańce – Skamieniały Wędrowiec, Brama Krakowska, Igła Deotymy, a najbardziej znanym jeszcze z podręczników z lat szkolnych jest oczywiście Maczuga Herkulesa. Ta ostatnia znajduje się u stóp Zamku Pieskowej Skały, a nazwę zawdzięcza swojemu kształtowi. To dobre miejsce na pamiątkowe zdjęcie. Jura Krakowsko – Częstochowska to również obszar wielu jaskiń i grot. Wiele z nich jest naprawdę godnych zwiedzenia, wiele z nich może jeszcze nie zostało odkrytych.

My polecamy szczególnie zwrócić uwagę na Jaskinię Wierzchowską Górną – jest ona przygotowana na potrzeby turystyczne, a w jej wnętrzu możemy podziwiać śpiące za dnia nietoperze oraz niesamowite formy naciekowe w postaci stalaktytów i stalagmitów. Jaskinia dla turystów jest otwarta przez cały rok, a koszt wejścia do niej to zaledwie kilkanaście złotych. Warto także zobaczyć z punktu widokowego Pustynię Błędowską, która jest niemalże przestrogą na nierozsądną działalność człowieka. Sztucznie utworzona przypomina nam, do czego może doprowadzić zbytnia ingerencja człowieka w naturalne środowisko.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>