Festiwal Zupy Grzybowej w Grzybowie

Posted on 13 maja 2016

Tegoroczne wakacje spędziliśmy w Grzybowie, nadmorskiej miejscowości położonej 6 km od Kołobrzegu. Wybraliśmy ją ze względu na bliskość atrakcji, a zarazem ciszę i spokój. Wieś posiada dobrze zorganizowaną bazę noclegową i gastronomiczną. My znaleźliśmy swój nocleg na stronie serwisu z noclegami meteor. Cenimy sobie niezależność, dlatego wybraliśmy apartament. Byliśmy zadowoleni, bo apartament był przestronny i komfortowo wyposażony przez co nasz pobyt był naprawdę udany.

Grzybowo nas urzekło zwłaszcza swoimi piaszczystymi plażami oraz pięknem przyrody. Poza tym z pewnością na długo zapamiętamy Festiwal Zupy Grzybowej, w którym mieliśmy okazję brać udział. Odbył się 15 sierpnia, w sobotę na placu przy ulicy Bałtyckiej i była to już jego piąta edycja. Spróbowaliśmy przepysznej zupy grzybowej z owocami morza przygotowanej przez Ryszarda Pileckiego i Roberta Bochenko, znanych z gotowania na żywo. Lokalne produkty od tutejszych gospodyń można było zakupić na licznych stoiskach gastronomicznych. Ciekawą pamiątkę stanowiły wyroby rękodzielnicze. Można było wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Dla lubiących wrażenia Klub Off Road Kołobrzeg oferował przejażdżki terenowymi autami 4×4. Dla dzieci też przygotowano wiele atrakcji, dlatego nie mogły się nudzić. Była ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie i zabawy. Imprezę uświetniły występy artystyczne dla dzieci i dorosłych. Nas najbardziej rozbawił występ Kabaretu DNO. Poza tym wystąpił zespół Specyficzni, a gwiazdą wieczoru była Sarsa. Zabawa trwała to późna, ale mimo, że byliśmy już trochę zmęczeni zostaliśmy do końca. Na festiwalu bawiliśmy się bardzo dobrze, a smak tej niezwykłej zupy grzybowej, którą kosztowaliśmy wspominamy do dziś. Nasze wakacje w Grzybowie były świetne!

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>