Ekstremalna Szklarska Poręba

Posted on 11 grudnia 2016

Szklarska Poręba kusi turystów do przyjazdu wieloma atutami. O doskonałym zapleczu noclegowym w zimowej stolicy Polski wie wielu. Działają tu liczne hotele, również luksusowe oraz pensjonaty, kwatery czy ośrodki wypoczynkowe. Ale również jest tam mnóstwo wartych odwiedzenia miejsc, gór na które można wejść oraz innych atrakcji i zabytków. Także miłośnicy sportów ekstremalnych znajdą tam coś dla siebie.

Znajduje się tam wiele miejsc, w których można podwyższyć stan adrenaliny w organizmie. Jedną z takich atrakcji jest Alpine Coaster. Jest to zjeżdżalnia grawitacyjna z najwyższą karuzelą w Polsce. Znajduje się ona w centrum miasta, nie trzeba nigdzie dalej wyjeżdżać, wszystko jest na miejscu i to jest ogromny atut. Tor jest położony dwanaście metrów nad ulicą, jest on pofalowany z licznymi zakrętami, umieszczony pomiędzy zakrętami. Prędkość dochodzi do 40 kilometrów na godzinę. Połączenie tych wszystkich części daje niezapomniane wrażenia. Warto jednak wspomnieć, że jest to bardzo bezpieczna zjeżdżalnia, posiadająca automatyczne hamulce, które regulują prędkość pojazdu i nie ma żadnej możliwości wypadnięcia z wózka. Ogromną zaletą jest również to, że nie ważne jaka pogoda jest na dworze, możemy skorzystać z usług Alpine Coaster. Wózki posiadają zamykany dach, dzięki czemu deszcz i śnieg nie będą nam straszne.

Ceny są bardzo niskie, za jeden zjazd płaci się 8 złotych, ale kupując w pakiecie jest znacznie taniej na przykład kupując 5 zjazdów płacimy już tylko 25 złotych. Kolejka ta działa przez cały rok z przerwami jedynie na konserwację toru na wiosnę oraz jesień.

Również warto się wybrać na Krucze Skały, można tam odpocząć podziwiając przepiękne wysokie skały oraz oczywiście skorzystać z ośrodka sportów ekstremalnych. Znajdziemy tam wspinaczkę skałkową oraz możliwość przejścia po moście linowym tuż nad przepaścią. Miejsce to oferuje również zjazdy tyrolką.

Kolejną ekstremalną atrakcją jest park linowy w centrum miasta. Są tam dwie trasy linowe o różnych stopniach trudności – zielona – z przeszkodami na wysokości 4-10 m oraz czerwona – znacznie trudniejsza z przeszkodami na wysokości pomiędzy 6-18 m nad ziemią. Cała trasa liczy 26 stanowisk co daje łącznie 400 m parku linowego. Koszty są średnie, bilety kosztują w granicach 20-25 zł za osobę. Jak widać Szklarska Poręba to znakomite miejsca dla osób kochających sporty ekstremalne.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>