Co robić na Pomorzu?

Posted on 28 października 2016

Wybraliście się nad polskie morze i pogoda nie dopisała? Macie dość błąkania się po promenadzie w kurtkach przeciwdeszczowych? Oferta waszego hotelu nie obfituje w wiele atrakcji, a macie ochotę na coś więcej niż na leżenie przed odbiornikiem telewizyjnym? W takim wypadku mamy dla was sugestię, która z pewnością ożywi wasz wypoczynek. Pojedźcie do Malborka. Zachęcamy nawet do tego, aby zarezerwować noclegi w Malborku, ponieważ warto poświęcić więcej czasu na zwiedzenie tego ciekawego pod względem historycznym i architektonicznym miasta. Baza noclegowa oferuje wiele opcji, więc każdy znajdzie coś ciekawego, nawet bez wcześniejszego bukowania.

Byliśmy w podobnej sytuacji. Byliśmy nad morzem i ciągle padał deszcz, ale na szczęście wpadliśmy na pomysł, aby odwiedzić położony w województwie pomorskim – Malbork. To piękne miasto powstało w 1278 roku i może poszczycić się jednym z najciekawszych przykładów architektury obronno-rezydencyjnej epoki średniowiecza w Europie. Zamek w Malborku zrobi niesamowite wrażenie na każdym odwiedzającym. Nie bez przyczyny w 1997 roku został wpisany na listę UNESCO – czyli spis obiektów [tutaj widoczny], które są objęte specjalną ochroną ze względu na wartość kulturową bądź przyrodniczą.

Zamek w mieście nad rzeką Nogat to kompleks, który obejmuje kilka zamków. Zamek Wysoki – główny punkt zwiedzania, gdzie koniecznie należy zwrócić uwagę na kościół Najświętszej Maryi Panny. Kolejny punkt to Zamek Średni z kaplicą św. Bartłomieja oraz Zamek Niski z kaplicą św. Wawrzyńca oraz szczególnie ważnym dla osób interesujących się historią – szeregiem zabudowań gospodarczych, które ukazują codziennie życie ludzi epoki średniowiecza.

Nie będziemy zdradzać wszystkiego, co możecie znaleźć w Malborku. Jeśli tylko macie chwilę, polecamy znaleźć się w tym miejscu. Tym bardziej, że jest to jedynie godzina drogi na przykład z dosyć popularnej latem miejscowości Jantar (45 km). Każdy Polak powinien mieć wpisany Malbork na swojej turystycznej mapie. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Co warto podkreślić to to, że zwiedzanie kompleksu zamkowego jest dostosowane do turystów w każdym wieku. Zarówno osoby starsze, młodsze, w wieku szkolnym a nawet małe dzieci znajdą coś ciekawego dla siebie i będą zachwycone tym co zobaczą.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>