Ciechocinek – informacje na start

Posted on 15 grudnia 2016

Miasto jakim jest Ciechocinek jest miejscem, do którego przyjeżdża się w celu wypoczynkowym, aby podreperować zdrowie. Rzadziej w celu czysto rozrywkowym, choć niektórzy ludzie jadą tam po prostu towarzysko i nie korzystają nawet z wykupionych czy wypisanych przez lekarza zabiegów. Liczy się tylko wieczorny dancing.

Ciechocinek to miejsce dla każdego, dlatego każdy, kto tu przyjeżdża powinien znać kilka podstawowych informacji. Miasto zlokalizowane jest w Kotlinie Toruńskiej (link do wikipedii). Jest to miasto uzdrowiskowe. Nie ma tutaj praktycznie żadnych innych gałęzi gospodarki – zero przemysłu. Gospodarka utrzymuje się z sanatoriów i uzdrowiskowych szpitali oraz ośrodków wypoczynkowych. Oczywiście dochodzą aspekty takie jak hotele, restauracje, knajpy, tężnie solankowe. Większość tego miejsca stanowią uzdrowiskowe zielone kompleksy parków i niedużych lasków. Całokształt estetyczny uzupełniają dywany kwiatowe i piękne skwerki.

W północnej części miasta umiejscowiony jest Park Zdrojowy, który powstał pod koniec XIX wieku. Znajduje się tu mnóstwo gatunków drzew i krzewów. Miasto jest również bardzo dobrze rozplanowane, jeżeli chodzi o komunikację miejską i dojazd. Z racji dużej ilości turystów wyznaczone są tu trasy spacerowe i rowerowe, tak aby kierowcy,  piesi czy rowerzyści nie wchodzili sobie w drogę. To sprawia, że spacer jest tu bezpieczny, dlatego można przechadzać się całą rodziną również z małymi dziećmi.

Do dyspozycji przyjeżdżających tutaj kuracjuszy jest wiele możliwości ciekawego nocowania w Ciechocinku (link do meteora). Mogą oni korzystać z licznych hoteli, hosteli, pensjonatów a nawet kwater prywatnych. Można odszukać tu wiele ciekawych ofert w bardzo przystępnych cenach.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>