Bukowina Tatrzańska – miasto wypadowe w Tatry

Posted on 3 grudnia 2016

Bukowina Tatrzańska to miasto położone w rejonie Tatr, a jeśli jedzie się na wakacje w góry to… No właśnie. Po to aby zdobywać góry. Jedną z najbardziej znanych jest Giewont. Jest on bardzo blisko Bukowiny Tatrzańskiej. W skład Masywu Giewontu wchodzą Wielki Giewont – najsławniejsza góra w Polsce obok Rysów (info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rysy), Mały Giewont oraz Długi Giewont. Wysokość Giewontu to 1894 metry. Ze szczytu góry rozpościera się najprawdopodobniej najpiękniejszy widok z polskiej strony Tatr. Jeśli wejdziemy na szczyt i trafimy na piękną, przejrzystą pogodę – będziemy po prostu zachwyceni i nie uwierzymy swoim oczom. Widok jest po prostu fenomenalny.

Giewont jest również nazywany Śpiącym Rycerzem, a prowadzą do niego trzy szlaki: niebieski, czerwony oraz żółty. Nie jest to ważne jaki wybierzemy, ponieważ wszystkie i tak  łączą się na Kondrackiej Przełęczy Wyżniej, a potem na Giewont prowadzi jedna droga, najtrudniejsza. Poruszać się trzeba przy pomocy łańcuchów, jest to dość niebezpieczne dla tego zaleca się zdobywanie Giewontu dla osób silnych, zaawansowanych a na pewno nie dla dzieci. Oprócz Giewontu, po polskiej stronie Tatr również rozsławiony jest Kasprowy Wierch.

Słynie nie tylko z atrakcyjności tras i jednej z najbardziej znanych w Polsce kolejek linowych, przez co niestety do kas czeka się dosłownie po kilka godzin, ale również ze stoków narciarskich otwartych dla turystów. Kasprowy liczy 1987 metrów na poziomem morza i leży na granicy Polski ze Słowacją. Będąc na szczycie na pewno nie zawiedziemy się. Ze szczytu można podziwiać piękne widoki, doliny: Suchej Wody, Bystrą, Gąsienicową i Dolinę Cichą. Kasprowy Wierch jest bardzo znaną górą i został odwiedzony w przeszłości przez papieża Jana Pawła II co upamiętnia szczególna tablica na szczycie. Na górę nie trzeba wchodzić piechotą, jedzie tam również kolejka, ale trzeba się przygotować na ogromne kolejki, większe niż za czasów PRL-u. Jednak po wyczekaniu swojego, na pewno będziemy zadowoleni.

Przepiękne panoramy gór oraz wjazd na Kasprowy Wierch wynagrodzą nam te godziny oczekiwania. Można również wybrać inną opcję – wjazd na górę kolejką a następnie zejście na piechotę w dół. Dzięki takiemu wyborowi skorzystamy ze wszystkich atrakcji jakie oferuje nam ta przepiękna góra. Sama trasa na górę piechotą zajmuje około 3 godzin zielonym szlakiem, lub 1, 5 godziny szlakiem żółtym.

Po tak trudnych wędrówkach dobrze jest wrócić na miejsce gdzie wykupiliśmy nocleg i odpocząć. Idealnym miejscem na regeneracje będzie takie, w którym będziemy mogli zrelaksować nasze ciało. W Bukowinie Tatrzańskiej znajdują się termy. Wydaje się, że wybór noclegu blisko nich to idealny pomysł (zob. tutaj  meteor-turystyka.pl/noclegi,bukowina-tatrzanska), by po zdobyciu szczytów górskich móc oddać się przyjemności związanej z zanurzeniem się w ciepłych źródłach. 

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>